Posted by admin on December - 10 - 2017 | Comments Off

Czy faktycznie lokal gastronomiczny to odpowiedni biznes?

Sporo osób chce założyć restaurację – jednakże zapewne wszyscy wiedzą, iż otworzenie restauracji to znaczny koszt. Poza tym, w zasadzie jest tak, że lokale gastronomiczne padają dużo częściej, niż firmy działające w jakichś innych branżach. No cóż, to naprawdę nie powinno znaczyć, iż we wszystkich przypadkach jesteśmy tak jakby skazani na bankructwo. Jeśli tak rozumujemy, w sumie nie powinniśmy zakładać restauracji. To nie ma sensu! Pozytywna podstawa to podstawa, pracownicy i smakosze umieją to doskonale wyczuć.
- odnajdź niszę. Zatem choć w dalszym ciągu kuchnia polska czy włoska są w naszym kraju niezmiernie popularne, to jednakże prawda jest taka, iż bez dwóch zdań warto rozglądać się za trochę mniej popularnymi rodzajami. Być może kuchnia rosyjska albo skandynawska są w porządku?
- w żadnym razie nie oszczędzaj na wielkości jedzenia. I tak narzut na potrawach jest znaczny, zatem nie ma sensu dawać porcji jak dla dziecka. Nie chodzi tutaj o zapychanie żołądka, w końcu nie o to się rozchodzi w celebrowaniu jedzenia, ale nierzadko sytuacja jest taka, że potrawy są śmiesznie niewielkie.
źródło: blog inernetowy

Podobne wpisy:

Comments are closed.